Lava shells – hřejivé masážní mušle – rituál TOKORIKI

Jedná se o novinku a revoluci v oblasti masáží. Lava shells jsou originální mořské mušle neboli lastury. Jsou to vápenaté schránky mořských měkkýšů a každá je naprosto jedinečná svým vzhledem, barvou a texturou.

_vyr_495lava-shells

Jedná se o luxusní ošetření těla s výrazným energetickým účinkem na tělo a mysl. Pro exotický rituál masáže horkými mušlemi používám mořské mušle z ostrovů v jižním Pacifiku okolo Filipín a Fidži. Jedná se o jemně vroubkované mušle srdcovky (Acrosterigma), které mají unikátní  velikost, tvar a ucelenou strukturu. Domorodci je zde sbírají pečlivě je opracovávají, vybrušují a leští do vysokého lesku po věky stejným způsobem svých otců a dědů. Jejich povrch je tvrdý bez pórů, hladký a jejich dotek tak působí na pokožce velmi luxusně. Po spárování a spojení z nich vzniká krásný přírodní nástroj pro masážní terapii. Přírodní patentovaný aktivátor, který se vkládá do mušle celou lasturu prakticky okamžitě zahřeje. Samoohřívací technologie působí dlouhodobě. Mušle si udržují příjemnou horkost po celou dobu terapie. Unikátnost masáže horkými mušlemi spočívá v síle tepla a doteku. Když se mušle zahřívají, produkují ionty vápníku pronikající při masáži přímo do pokožky. Léčebný účinek cíleného prohřívání a intuitivní energetické polyponéské masáže. Ve spojení s přírodními oleji ( např. panenský kokosový olej) tak nastávají regenerační procesy, kůže má pevnější a zdravější vzhled, teplo odbourává svalovou únavu a nastává fyzická i psychická regenerace.

Při použití přírodních olejů pak nastávají regenerační procesy. Pokožka má pevnější a zdravější vzhled a teplo odbourává svalovou únavu. Nastává úžasná fyzická i psychická regenerace. Po této masáži horkými mušlemi jste dokonale zrelaxovaní a odpočatí.

Masáž doporučuji:

Při masáži je dosahováno výrazného zvýšení prokrvení zpracovávané oblasti a dochází k odstranění některých svalových spazmů a tedy k uvolnění svalů. Nastartují se ozdravné procesy v těle a mysli.

 • chronické svalové bolesti zad, šíje a končetin,
 • svaly namožené následkem většího zatížení,
 • detoxikaci organismu

Kontraindikace :

 • Hypersensitivita na teplo
 • Infekční onemocnění, horečka, při dobírání antibiotik, pooperační stav
 • Poranění, modřiny, křečové žíly, sluneční popáleniny, kožní problémy
 • Lupénka
 • Onemocnění srdce, vysoký krevní tlak
 • Pokročilý diabetes.
 • Silná bolestivá menstruace, těhotenství, epilepsie
 • Onkologická onemocnění
 • Choroby srdce a krevního oběhu
 • Všechny akutní stavy

Teplo se přenáší do těla z mušlí, jejich přiložením na pokožku. Čím delší je dotyk a tedy i přenos, tím hlouběji tepelné záření proniká ke svalům a kloubům. Teplo může proniknout svalovou vrstvou až do hloubky několika centimetrů. Po použití horkých mořských lastur je pokožka více červená, což značí zvýšení krevního toku, také dochází k vasodilataci (rozšíření cév a kapilár) a k nárůstu krevního tlaku v kapilárách, protože krev odchází z překrvených oblastí. Zvyšuje se tlak v červených a bílých krvinkách. Každé další navýšení vnitřní teploty těla (cca o 1°C) zrychlí metabolismus o přibližně 10 až 15%. Horké mořské lastury stimulují oslabené partie, zvyšují mikrocirkulaci, zrychlují buněčný metabolismus, krevní a mízní oběh a též urychlují odstraňování škodlivin a toxinů.                                                  Cena masáže   60 minut     –     550,- Kč

120 minut        –    990,- Kč

 

Léčebné teploty

30-35°C – psychické uvolnění a relaxace

35-40°C – pomáhá svalové relaxaci

40-50°C – vhodná jako přídatná terapie kloubních onemocnění

45-55°C – zlepšuje prokrvení a ulevuje od bolesti (pracovní teplota mušlí)

65-75°C – je vhodná pro léčbu artritidy a pomáhá odbourávat tělesný tuk