STÁRNUTÍ PLETI –  předcházení a prevence  – KYSELINA HYALURONOVÁ, KOLAGEN, RETINOL

KYSELINA HYALURONOVÁ

v poslední době se stala trendem, její účinky a vliv na zdraví jsou prokázány od pradávna. Většina z nás si v souvislosti s ní vybaví nejrůznější krémy a séra, laserová ošetřeni nebo injekce. Málo kdo už ale ví, že kyselina hyaluronová je našemu tělu přirozená a tvoří jednu ze základních součásti našich tkáni. Naše buňky a buněčná paměť si kyselinu hyaluronovou pamatují, proto dovedou i příznivě a přirozeně reagovat na její umělé dodáni tělu. Jednoduše řečeno, i kyselinu hyaluronovou dodanou „umělou“ cestou, pomocí korektivních zákroků nebo pečujících přípravků, nevnímá naše tělo jako cizorodou složku, ale jako součást sebe sama. Dovede ji natolik dobře přijmout, že se jeví jako zázrak. Kvitovány jsou její účinky na pokožku i samotný vliv kyseliny v dalších segmentech medicíny. „Ačkoli kyselina hyaluronová nemá schopnost podporovat novotvorbu kolagenových a elastických vláken v kůži, má schopnost vyplňovat prostor mezi nimi a zvětšovat objem. Toho se využívá právě v korektivní dermatologii a v plastické chirurgii“.

Stárnutí pleti    Díky příznivým účinkům na pleť dokáže bojovat se stárnutím pleti, což je zásadní zejména pro ženy. Vzhledem k schopnosti vyplňovat nejen první vrásky a navracet pleti objem, může skvěle sloužit i jako prevence před stárnutím pleti. Celkově dokáže pokožce zaručit pocit hebkosti a sametového vzhledu.

Kožní problémy    Účinky však má nejen v oblasti krasy jako takové. Skvěle se hodí všem, kteří bojuji s poškozením kůže jako jsou odřeniny, akné, kožní vředy, strie, jizvy, vyrážky, lehčí popálení od slunce nebo ekzémy. Kyselina hyaluronová zvládá urychlovat hojeni a rychleji obnovovat narušené nebo chybějící tkáně.

Kosmetika a kyselina hyaluronová    Velky boom a zvyšování povědomí o kyselině hyaluronové se stal hitem i v kosmetickém průmyslu. Dokáže pleť omladit, hydratovat, vyplnit vrásky, dodat ji svěžest, hebkost a podpořit její elasticitu. Pokud však přemýšlíte, jaký kosmeticky přípravek zvolit, měli byste vždy důkladně číst složení a zajímat se o obsah kyseliny hyaluronové. Důležité je, se seznámit i s faktem, zda je produkt klinicky testován a jak na něj reagují uživatele. Pro znásobeni efektu kyseliny a rychle viditelného výsledku především u pleti s hlubšími vráskami, je vhodné poradit se o vhodném postupu s dermatologem. Následně je možné přejít už jen na vybrané kosmetické přípravky, které pleti poskytnou udržovací efekt. Krémy a séra se také skvěle hodí při jemnějších nebo prvních vráskách, či jako prevence stárnuti pleti a vzniku vrásek. Kyselina hyaluronová je přirozenou součásti našeho organismu, ve kterém je přítomna ve formě soli, a to hlavně v kůži. Dokonce bylo prokázáno, že právě v pokožce se nachází vice jak 50 % kyseliny hyaluronové. S přibývajícím věkem se však její zastoupení v našem organismu snižuje. Pociťovat to můžeme právě na pokožce, kde ji je největší množství. Naše pleť s jejím úbytkem ztrácí přirozenou pružnost, hebkost a přibývají nám vrásky. Zřejmě i to dalo kyselině hyaluronové a její aplikaci „fenomén“ kosmetického hitu.

kyselina hyaluronová – lék (ne)jen na krásu

Po své unikátní schopnosti je tato, tělu přirozená, kyselina stále častěji vyhledávána. Spojuje v sobě totiž hned několik příznivých vlivů, které jsou pro naši pokožku – její krásu i zdraví zásadní.

Jsou to především:

Hydratace

Kyselina hyaluronová vyniká schopností vázat vodu, tudíž dokáže organismu dopřát potřebnou hydrataci na místech, kde je třeba. Je to především pleť, pro kterou je hydratace zásadní. Pokožka tak získává svěžest a pomaleji stárne. Hydratace je důležitá ale i pro oči, sliznice nebo chrupavky. Tam všude kyselina  hyaluronová hydratuje a pomáhá.

Detoxikace

Díky kyselině hyaluronové se také daří odstranit toxické a škodlivé látky z buněk a naopak buňkám dodává zásadní výživné látky. Často se využívá v různých detoxikačních kosmetických přípravcích, které tělo čisti a zbavují jej škodlivin.

Elasticita

S věkem v těle ubývá přirozeného obsahu kyseliny hyaluronové, která se podílí i na dostatečné pružnosti pokožky. Při opětovném dodání do těla má schopnost vyplňovat prostor mezi jednotlivými elastickými vlákny pleti a navracet ji tak pružnost.